İzmir Korsan Lokma Firması

İzmir Korsan Lokma Firması

İzmir korsan lokma firmasında olması gereken temel özelliklere dair detaylı bilgi sunmaya çalışacağız.

Olması gereken lokma firması kriterleri ile mevcut olan firmaların da karşılaştırmasını da yapacağız.

Bu karşılaştırma sonucunda daha net ve gerçekçi durum ortaya çıkacak. Bu yazıyı okuyan yurttaş, hayır lokması firmalarına daha dikkatli ve özenli yaklaşacaktır.

İzmir korsan lokma firması üzerine yazmadan önce genel bir doğruya dikkat çekmeliyiz.

Ülkemizde eşit koşul genelde sağlanmadığından, hayatın her alanında bir tür haksız rekabet ve bu haksız rekabetin sonuçları hayata hakimdir.

Korsan Lokma Firması Tehlikesi

İzmir lokma firmaları için de bu eşitsiz koşullar ve haksız rekabet fazlası ile geçerlidir. Vergi yükü ülkemizde çok ağır olduğundan, vergi mükellefi bir firmanın ayakta kalması çok zordur. Bu işletme deneyimi olmayanların algılayacağı bir durum değildir.

Ancak, vergi dışı, mali kaydı yaptırmayan firmaların neden kayıt dışı, vergiden kaçan firmalar olduğunu da açıklayan nedenlerden sadece birsidir.

Kayıt dışı, vergi dışı okurun kafasını karıştırabilir. Korsan lokma firması demek daha anlaşılır da olabilir.

Tüzel kişiliği olmayan, mali kaydı olmayan, hiçbir kamusal sorumluluğunu yerine getirmeyen, yasal olarak olmayan fakat reel, gerçek hayatta faal çalışan firmadır korsan lokma firmaları.

Korsan lokma firmaları aylık vergi vermezler, personellerine sigorta yaptırmazlar, elemanları gündelikçi ve ucuz çalıştırırlar, hali ile muhasebe, sigorta, stopaj benzeri ödeme ve giderleri de olmaz.

Bu korsan lokma firmaları onların deyimi ile “keş” nakit, “tatlı para” şeklinde çalışırlar. Yani gün sonun da kazandıkları tüm para sadece kendilerine kalır.

Hırsız Lokmacılar

İzmir korsan lokma firması için korsan olmasının ekonomik sıkıntısı var. Bunlar hırsız lokmacılardır. Neden? Önce kamudan çalarlar. Vergi ödemezler.

Büyük sıkıntıdır. Çok yönlü de sonuçları vardır. Ekonomik sonuçlardan daha ağır olanı korsan lokma firmalarının yaptığı sağlıksız yöntemlerdir.

Nedir bu sağlıksız yöntemler? Sağlıksız malzeme, sağlıksız lokmadır. Sağlıksız, şeker, sağlıksız un, sağlıksız yağ kullanılarak yapılan sağlıksız lokma ile yurttaşın sağlığı ile oynanmaktadır.

Bunların amacı gideri kısma üzerine kuruludur. Gideri kısmanın diğer önemli yolu da malzemeden hile yapmaktır.

İzmir lokma firması dendiğinde korsan ise, önce sağlığı tehdit ettiği bilinci hakim olmalı ona göre refleks şekillenmelidir. Sağlıksız, hayır lokmasını kimse isteyip kimse dağıtmayacağına göre, bu firmalara iş yaptırılmamalıdır.

Size sağlıklı, leziz lokma hizmeti verecek firmaya dair bilgiye lokmacı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


korsan lokmacı