Aşure Dağıtımı İzmir

Aşure Dağıtımı İzmir

Aşure dağıtımı İzmir; İslami inancımızın bir gereği olan ve geçmişi çok eskilere dayanan aşure yapımı ve dağıtımı hizmetini vererek vatandaşlarımızın hayır işlemlerine aracılık etmektedir.

İslami geleneklerin bir gereği olarak muharrem ayında hayrına aşure yapılır ve dağıtılır. Geleneklerimiz doğrultusunda halkımız, eskiden çoğunlukla evinde  aşuresini yapar, konu-komşuya dağıtırdı.

Artık buna zaman ayırmakta zorlanıldığı için bu hizmeti veren bizim gibi aşure dağıtımı İzmir kurumları bulunmaktadır.

Biz sizin adınıza, talepleriniz doğrultusunda aşurenizi yapıyoruz. İstediğiniz yer ve zamanda sizin adınıza dağıtıyoruz.

Aşure dağıtımı İzmir; modern ekipmanı, uzman personeli ile aşurenizi hijyenik koşullarda hazırlayıp, istediğiniz yer ve zamanda kusursuz şekilde servis etmektedir.

Aşure Tarifi

Aşure tarifi çok çeşitlidir ve kökenleri çok eskilere uzanmaktadır. Geçmişi peygamberler tarihine kadar uzanan bir hayır tatlısıdır aşure.

Nuh peygamberin büyük tufandan sonra elindeki sınırlı yiyecek ile aşure yaptığı söylenmektedir. Muharrem ayının onuncu günü aşure günü olarak   bilinmektedir.

Peygamberler tarihinde aşurenin yapıldığı muharrem ayı hem iyi hem de üzücü olayların yaşandığı bir süreci ifade eder.

Nuh peygamberin tufandan çıkışı, Hz Muhammed’in hicreti,  Hz. Hüseyin'in kerbela bölgesinde şehadeti gibi olaylar muharrem ayına denk gelmektedir.

Bu olayların tamamı aşurenin kültürel arka planını oluşturur. Aşure ne bir kutlama ne de yas tutma tatlısıdır. İkisinin birlikteliğini içerir.

Beraberlik, dayanışma ve geleceğe dönük güzel beklentilerin sembolü gibidir.

Aşure tarifi içinde hem kuru baklagillerin hem de kuru ve taze meyvelerin olabildiği şekerli bir tatlı biçimidir. Ve malzeme seçenekleri oldukça geniş tutulabilir.

Genellikle nohut, buğday, kuru fasulyeye yer verilirken, meyve olarak da kuru üzüm, nar, incir, kayısı, fındık, ceviz gibi malzemeler de konulabilmektedir.

Aşurenin içine konulacak malzemelerin çoğu öncesinde ayrı ayrı ve  dikkatlice haşlanır. Kuru fasulye ve nohutun bu işlemden önce bir gece suda bekletilmesi gerekir. Kabuk bırakanların kabukları ayıklanır. Kayısı ve incir gibi meyveler küçük küçük doğranır.

Sonra ayrı ayrı haşlanan malzemeler birleştirilerek pişirilir. Kıvamı bozayı andırana kadar su eklemesi yapılır. Bir miktar tarçın eklenebilir.

Son aşamada şeker eklenerek pişirme işlemine devam edilir. Doğru kıvama ulaşınca pişirme işlemi biter ve bir miktar soğuduktan sonra üzeri süslenerek servise hazır hale gelir.

Aşure tarifi en basit tanımıyla böyledir. Tabi ki içeriğine katılacak malzemelerin çeşitliliğine göre bazı detaylar farklılık gösterebilir.

Hayra Aşure Hizmeti İzmir

Hayra aşure hizmeti İzmir de yaygın olarak kullanılmaktadır. Kişilerin veya kurumların geleceğe dönük güzel beklentilerini içeren aşure dağıtımı, aynı zamanda birlik-beraberlik, dayanışma mesajlarını da içerir.

Aşure dağıtımı hizmetini verebilmek için gerekli ekipmanlara sahip olmak kadar, malzemelerin kalitesi ve onlara son halini verecek ustalık da önemli bir yer tutar.

Bu hizmeti verdiğini söyleyip, kurumsal bir kimlik ve referans sunamayan işletmeler konusunda dikkatli davranmak gerekmektedir.

Birçok değişik malzemenin doğru ve farklı düzeylerde karışımı ile elde edilen aşure, doğru şekilde yapılmazsa sağlık sorunlarına neden olabilir.

Bu nedenle kurumsal kimliğe sahip, işinin ehli kurumlarla çalışarak bu hayır işlemini hak ettiği şekilde yerine getirmek ciddiye alınmalıdır.

Hayra aşure hizmeti İzmir; sizin istekleriniz doğrultusunda malzemeler ile aşurenizi hazırlar ve istediğiniz yer-zamanda dağıtımını pratik kaplar vasıtasıyla gerçekleştirir.

Malzemelerin sağlıklı ve taze olması, yapım esnasında hijyen esaslarına dikkat edilmesi, talep edilen zaman ve yerde aşurenin hazır hale getirilmesi profesyonellik gerektirir.

Tüm bu detaylara özen gösteren hayra aşure dağıtımı İzmir; temiz-sağlıklı-hızlı hizmet anlayışı ile çalışmaktadır. Siz isteyin, biz size deneyimlerimiz doğrultusunda en güzel aşureyi yapalım.

Aşure Fiyatı

Kuşkusuz aşure fiyatı; kullanılacak malzemelere ve talep miktarına göre değişkenlik gösterebilir.

Bu nedenle bizimle iletişime geçerek taleplerinizi iletirseniz sizin için en uygun seçenekleri sunabilir, bütçenize de uyumlu seçenekleri bulabiliriz.

Aşure dağıtımı İzmir; kurumsal kimliği, referansları, hijyenik ve profesyonel çalışma tarzıyla hizmet sunarken, müşterileri için de en uygun fiyatları sunmaya gayret etmektedir.

Öz lokma firması hizmetleri için İzmir lokma linkini, personelini incelemek için İzmir lokmacı linkini bize sipariş vermek için de İzmir lokma sipariş linkini tıklamanızı öneriyoruz.


İzmir Aşure Dağıtımı