İzmir Lokmacıbaşı

İzmir Lokmacıbaşı

İzmir lokmacıbaşı, lokma tatlısının hazırlanmasında, yapımında ve sunumunda meslek ustalığında belirli bir seviyenin üzerinde düzey, nitelik, vasıf kazanmış lokmacı erbabına denir.

Bu meslekte ya da diğer mesleklerde kimse kendine meslek erbabı demez.

Özellikle gıda sektöründe gıdanın yapımı ve sunumu sonrası tüketicinin aldığı lezzet ile ona verdiği paye ve değerdir.

Zaten biri kendine aşçıbaşı veya lokmacıbaşı diyorsa muhtemelen ya lokmacı başının ne olduğu bilmiyor ya da hem güncel hayatında hem de mesleğinde hayli sığ, cahil kalmış demektir.

İzmir şehrinde her gün nerede ise her sokakta lokma yapıp dağıtan lokmacı ustalara rastlayabilirsiniz fakat İzmir lokmacıbaşı ustasına rastlamak pek kolay değildir.

İzmir Lokmacıbaşı Ustamız

Öz lokma firmasında hizmet sunan hatta firmayı kuran ve hala yöneten İzmir lokmacıbaşı ustamız kendine değil lokmacıbaşı demek bir yana usta olduğunu dahi söylemez, “sizin teveccühünüz” şejlinde cevap verir.

İzmir Lokmacıbaşı Ustamız

Aşçıbaşılık kurumunda olduğu lokmacıbaşılık kurumunda da bu mertebe alınmaz verilir. Meslek hakkı ile, alın teri ile ve ustalık hakkı ile verilir.

İzmir lokmacıbaşı ustamız aileden gelen fırın, hamur mesleğinin için de çocukluktan itibaren yetiştirildiğinden sonradan değil çekirdekten lokmacı olduğundan uzun yılların tecrübesi ile mesleğinin ehli olarak çevre tarafından bilinir.

Bir çok melskete olduğundan daha fazla lokmacıbaşı mesleği hizmeti hazırlamak kadar sunumda da kendine has ayırt edici özellikler gerektirmektedir.

İzmir lokmacıbaşı ustamız geleneklerine, toplumsal değer yargılarına bağlı ortada yetiştiğinden bu mesleğin geleneksek özelliklerini de temsil etmekte sunumu geleneklere uygun yapmaktadır.

İzmir Lokmacıbaşı Farkımız

İzmir lokmacıbaşı farkımız nedir diye sorulduğunda öncelikle ustamızda somutlaşan lokmacı personelimizin meslek etiğine, emeğine bağlılığını ve saygısını ifade edebiliriz.

Daha dün lokmacı arabası alıp başına kep eline kepçe alarak lomacıbaşı olarak kendilerini tanıttığı ortamda meslek tecrübesi uzun yıllara dayalı lokmacı ustalarımızın İzmir lokmacıbaşı farkımız olarak bilinmesini de dikkatinize sunmak isteriz.

  1. Tecrübeli lokmacı ustalar ile çalışıyoruz.
  2. Şirketimiz da sigortalı ve kadrolu lokmacı ustalarımız firmamızı temsil ediyor.
  3. Tüm lokmacı ekibimiz İzmir lokmacıbaşı ustamızın koordinesinde hareket ediyor.
  4. Leziz lokma yapmak kadar samimi ve güler yüzle sunum yapıyoruz.
  5. Oluşturduğumuz lokmacı ekibin her daim her yerde sorumluluğunu taşıyoruz.

Yukarı da İzmir lokmacıbaşı farkımız bilgilerinde böyle olmayan gündelikçi elemanlar ile çalışan değil sigorta, kadrolu lokmacı hiç tanımadığı toplama insanlarla lokma hizmeti veren kişilerin firmaların olduğunu da özellikle bilmenizi isteriz.

İzmir lokmacıbaşı ekibimiz başta İzmir lokma olmak üzere dilerseniz saray lokma ve diğer hizmetleri lokma aracımız ile size, konuklarınızın olduğu mekana getirmektedir. Bizimle İzmir lokma telefon numaralarımızdan iletişim kurmanız yeterlidir.


Lokmacı Başı