İzmir Lokma Ustası

İzmir Lokma Ustası

İzmir lokma ustası dendiğinde aklınıza gelen ilk şey nedir?

Ülkemizde şu başı, bu başı kimi kavramlar niçin kullanılır?

Baş ülkemiz literatüründe bir anlamda zirve anlamında da kullanılan bir kelimedir.

Baş çeken kavramında olduğu gibi de bu işi en önde en iyi yapan niteliği ifade etmek için de baş kelimesi kullanılabilir.

İşte İzmir lokmacıbaşı dendiğinde de bu kentte lokmacı lığın zirvesi, en iyisi, en nitelikli lokma yapanı anlatılmaya çalışılacaktır.

Lokma Ustası

Lokma ustası şahsı, bir kişi yani Ali usta, Veli usta değildir kast edilen. Ya da lokmacı filan firma lokmacı filan şirkette değildir anlatılmaya çalışılan.

İzmir lokmacıbaşı kavramında anlatmak istediğimiz, lokmanın, lokmacılığın, lokma dökümünün ilkesel değerlerini tartışmak bu konuda hepimizin mutabık kalacağı değerler silsilesi oluşturmaktır. Bu lezzet anlamında elbette vardır.

Hatta lokmanın sunumunda da yüzlerce yıldır oluşan bir değerler silsilesi mevcuttur. Ne var ki, günümüzde ticarileşen durum ile birlikte, bu hoyratlığa karşı geleneksel lokmacılar değerlerinin güncellenmesine de ihtiyaç vardır.

Eline kepçe, altına araba, başına şapka alan her kes para kazanmak için kendini lokmacı değil, lokmacıbaşıilan etmektedir. Sorun ve sıkıntı olan durumda budur.

İnsanların cenazesi var, ruhuna dua için lokma sunumu yapıyor, hiç bilmeyen biri, cenaze ve duayı dahi istismar ederek, hiç bilmediği işten, lokmadan para kazanmaya çalışmaktadır.

Lokma Ustası İzmir

Lokması ustası İzmir de hizmet veriyor ise bu şehir de lokma ustalığının ne anlama geldiğini bilir. Ne zaman nasıl lokma döküldüğünün farkındadır. Amaç sadece para kazanmak ile sınırlı olama zbu hizmette.

Lokma dağıtmak isteyen yurttaş canı yanmış, yakını kaybetmiş, hiç olmazsa ruhuna dua edilsin dersi ile lokma sunumunu yapmayı düşünürken hoyrat firmalar bundan nasıl para kazanırım derdindedirler.

Lokma ustası İzmir önce ahlaki değeri, hijyeni ve sağlığı esas alarak, mesleğinde ustalığını pişirdiği lokma ile duaya dönüştüren, herkesin "eline sağlık, elin dert görmesin" diyeceği ustadır.

İzmir lokma firmamızın, lokmacı başı kazancının hakkını hem lokmasının lezzeti hem de sunumundaki nezaketi, zarafeti ve iyiliği ile takdir alan firmadır, kişidir, ustadır, yetenektir.

Mesleğinin erbabı lokma ustası mı arıyorsunuz, profesyonel bir lokmacıdan hizmet mi almak istiyorsunuz İzmir lokma iletişim sayfamızdan doğrudan lokmacı başı personelimize ulaşabilirsiniz.


Lokma Ustası