İzmir Lokma Firması

İzmir Lokma Firması

İzmir lokma firması ismini kullanan onlarca lokmacı var.

Acaba gerçekten hangisi gerçekten İzmir lokma firmasıdır?

Bir işletmenin yasal bir firma olabilmesi için neler yapması gerekir?

Bir işletmenin yasal bir İzmir lokma firması olabilmesi için hangi sorumlulukları yerine getirmesi gerekir?

Zaten bir işletmenin, çete, korsan, merdiven altı bir lokmacıdan ayırt edecek temel özellikler de galiba bu sorumluluklar ve yasal yükümlülükleri yerine getirmesidir.

Kurumsal Lokma Şirketi

Kurumsal lokma şirketinin ilk yasal yükümlülüğü, mali kaydını yaptırmasıdır. Bir lokmacının karşısına çıkacak ilk soru " sen yasal mısın, firmanın mali kaydı var mı?" sorusudur.

Vergi kaydını yaptırması yetmez, vergisini ödemesi gerekir ki vergiden çalmasın. Zira vergi, mevcut kamusal mantığa göre, kamusal maldır.

Yani vergiden çalmak kamudan, bir anlamda toplumdan, dolaylı olarak dan senden, bizzat senden çalmaktır.

Personelimiz Sigortalıdır

İzmir lokma firması personeline sigorta yapmış mıdır? Sigortasız personel çalıştıran lokmacılar çoğunluktadır. Ne demek sigortasız personel çalıştırmak?

Günübirlik, gündelikçi eleman çalıştırarak, onun sosyal haklarından çalmaktır. Personelinin, kendi elemanın haklarını gasp eden, çalan işletme hayır lokması yapacak ve bu hayra, duaya vesile olacaktır.

Böylesi garabette ancak bizim toplumumuzda görülebilir. Zira sigortasız personel, eğitimsiz ve meslekten olmayan gündelikçi amatör personeldir.

Elbette bu arkadaşların da emeğine, hakkına saygısızlık edilemez. Mesleki olarak bakıldığında bu işi meslek olarak yapanlar değildir gündelikçiler.

Şirketimiz Denetime Açıktır

İzmir lokma firması kullandığı tüm malzemenin ilgili yasal kontrolünü size göstermek ile sorumludur. Kullandığı un, şeker, yağ ve benzeri ham maddelerinin, marka ve sağlık raporlarını size sunabilmelidir.

Merdiven altı, korsan ne olduğu belli olmayan işletmelerin ham maddesini, malzemelerini kullanamaz, kullanmamalıdır da.

İzmir lokma firması olarak biz, tüm şeffaflığımız, ilgili belgelerimiz, kamusal ve bireysel sorumluluğumuz ve sizin de haklarınızı koruyan sözleşmelerimiz ile her daim hizmetinizdeyiz.

Siz istediğiniz işimiz ile ilgili tüm konularda firmamızı denetleyebilirsiniz. İzmir lokma için daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ekibimizi İzmir lokmacı sayfamızdan inceleyebilir, İzmir lokma telefon numaralarımız ile iletişim kurabilirsiniz.


Lokma Firması İzmir